Ubranka dla dzieci

Jesienna garderoba malucha – jak ją skomponować?

Jesień to czas szczególny. Nie tylko dlatego, że dni stają się coraz krótsze. Jesień to okres w którym różnica temperatur między pomieszczeniem, a podwórkiem bywa zaskakująca. Nawet dorośli miewają spory problem z tym by ubrać się odpowiednio. Jak łatwo się domyślić ubranie dziecka w tym szczególnym okresie bywa prawdziwym wyzwaniem!

Większość z nas bez trudu jest w stanie powiedzieć jakie kupić ubranka na ciepłe dni. Nic dziwnego! Latem szukamy tego, co uniemożliwi nam przegrzanie się! Kiedy jednak zapytamy jak ubrać dzieci jesienią, pojawią się schody. Deszcz, wilgośc, wiatr, wszystko to sprawia, że to co założymy nie może być o prostu ciepłe. W związku z tym w okresie jesiennym tak popularne jest ubieranie się na tak zwaną cebulkę. Zasada ta dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci! Nawet tych najmłodszych!

Niemowlęca garderoba

Kompletując niemowlęcą garderobę z myślą o jesieni powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę fakt, że nawet małe dziecko to istota, która lubi ruch. Nie musi biegać by się spocić, czego dowodem są żywo machające nóżkami niemowlęta. Jeśli strój będzie krępował ruchy, musimy liczyć się z tym, że maluch dołoży wszelkich starań by się go pozbyć, a tego przecież nie chcemy! Z tego to powodu taką popularnością cieszą się pajacyki niemowlęce. Co pod nimi? Oczywiście body niemowlęce oraz śpiochy niemowlęce. Dlaczego niemowlęce? Te adresowane do starszych dzieci rzadko są rozpinane w kroku, co może utrudniać zmianę pieluchy. Kupująć ubrania dla niemowląt zwracajmy też uwagę na ich rozmiar! Często zdarza się, że do ubrania dziecka na cebulkę nie potrzebujemy ciuszków o rozmiarze większym niż aktualnie noszony! Producenci nierzadko powiekszają rozmiarówkę w kolekcjach jesień – zima gdyż wiedzą, że takie właśnie powinny być jesienne ubranka dla niemowląt!

Jesienna wyprawka dla dzieci

Jesienna wyprawka dla dzieci to jednak nie tylko ubrania na co dzień, ale też tak zwane ubrania na specjalne okazje. Kupując eleganckie ubranka dla chłopców i dziewczynek również powinniśmy stawiać na wygodę dziecka. Nie liczmy na wyrozumiałość niemowlaka, ubrania dla dzieci muszą być dla nich niczym druga skóra! Stąd też uniwersalna odpowiedź dla każdego, kto zastanawia się jakie ubranka na jesienną pogodę będa odpowiednie dla jego dziecka brzmi: wygodne.