Uncategorized

Ubranka dla noworodka na zimę: co naszykować?

Wyprawka niemowlęca na zimę potrafi być największym wyzwaniem dla przyszłego rodzica. Co naszykować dla dziecka na zimę, aby nie zbankrutować – i jednocześnie mieć wszystkie potrzebne ubranka niemowlęce na zimę? Mamy dla Was kilka praktycznych porad jak ubierać niemowlaka zimą, i jak z głową przygotować garderobę noworodka na zimę.

Zimowa czapka dla noworodka

Czapka niemowlęca to ubranko bez którego nie wyjdziemy z dzieckiem na spacer jesienią i zimą. Szykując ubranka dla dziecka musimy więc uwzględnić na liście zakupów dwie czapki na jesień i dwie czapki na zimę. Kupując czapki dla niemowlaka wybierajmy czapeczki o różnych grubościach. Jeśli kupujesz pierwszą czapkę dla dziecka, lepiej postawić na czapkę z małą ilości dekoracji i dodatków. Czapka przede wszystkim musi być wygodna, nie może uwierać dziecka. Kupując czapkę dobrej jakości masz również możliwość odsprzedania jej po sezonie, aby posłużyła innej mamie. To jedna z większych zalet kupowania ubrań dla dzieci dobrej jakości. Takie ubrania są trwałe, i możemy je sprzedawać kiedy dziecko urośnie.

Artykuł: „Buciki dla dzieci i nie tylko. Najważniejsze ubranka dla niemowląt

Ubranka dla noworodka na zimę

Ciepłe bluzy i spodnie to kolejne obowiązkowe elementy garderoby zimowej i jesiennej. Te ubranka posłużą nam na dłuższy czas, są praktyczne i wielofunkcyjne. Bluzy i spodnie niemowlęce zazwyczaj uszyte są z grubszej dresówki, która sprawdza się zarówno w domu, jak i poza domem. W bardzo zimne dni możemy pod spodnie założyć dziecku bawełniane rajstopki. Pod bluzę zakładamy body lub bluzeczkę. Ubieranie dziecka na cebulkę to jeden ze skuteczniejszych sposobów na ubieranie dziecka, zwłaszcza zimą. Taki sposób ubierania niemowlaka pozwala nam również wykorzystać te ubranka które już mamy.

Ciepłe body dla niemowlaka

Ubrania które zakładamy na spód powinny być przede wszystkim uszyte z dobrej jakościowo bawełny. Kupując body na zimę i jesień unikamy sztucznych domieszek, i zbyt wielu elementów dekoracyjnych, które odstają od ubranka. Ubranka niemowlęce z kolekcji jesiennych i zimowych są zazwyczaj nieco grubsze, ale nie jest to duża różnica. Body jest ubrankiem które zakładamy pod spód, więc nie tyle ważna jest jego grubość, co jakość materiału. Jednak jeśli zależy Wam na grubszym body, to wystarczy zapytać sprzedawcy o to, które ubranka będą zdecydowanie grubsze.

Artykuł „Na co należy zwrócić uwagę przy ubiorze dziecka w okresie jesienno – zimowym?”

Ciepłe śpioszki dla niemowląt

Wyprawka dla noworodka na zimę nie różni się tak bardzo od innych pór roku. Podstawowe ubranka niemowlęce takie jak body, śpioszki czy kaftaniki są zazwyczaj wykonane z bawełny, która sprawdza się cały rok. Zimą wewnątrz mieszkania czy domu jest ciepło, dlatego nie należy przegrzewać dziecka. Wystarczy zapewnić mu klasyczną odzież niemowlęcą, i dobre jakości kocyk lub kołderkę. Różnica w wyprawce niemowlęcej jest natomiast w odzieży wierzchniej. Zimą dodatkowo potrzebujemy ciepłych dresów dla niemowlaka, spodni, kurtki, czy kombinezonu. Nie musimy jednak kupować ich wszystkich, a jedynie wybrać te które będą dla nas najlepsze. Jeśli chcesz ubrać noworodka na spacer, dobrze sprawdzi się jako ubranko wierzchnie kombinezon niemowlęcy lub śpiworek. Dla starszaka wygodniejsze będą ciepłe spodnie i kurtka.