Ubranka dla dzieci

LISTA – Wyprawka dla noworodka – najważniejsze ubranka dla noworodka

Jesteś na ostatnim etapie ciąży? Wyprawka dla noworodka spędza Ci sen z powiek? Nie wiesz, co powinna zawierać wyprawka niemowlęca do szpitala? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Wyprawka dla noworodka – lista.

Dużą część wyprawki dla dziecka powinny stanowić ubranka dla noworodków. Zaopatrz się, więc w:

Ile kupić ubranek

Nie przesadzaj z ilością kupowanych ubrań. Wystarczy Ci kilka sztuk około 7-8 śpiochów, pajacyków i body niemowlęcych. Pamiętaj też, że dla dziecka urodzonego w chłodnych miesiącach przyda się jednoczęściowy zimowy kombinezon, a dla tego urodzonego w ciepłym okresie wystarczy cienka kurteczka. Do szpitala zabierz dwa komplety ubrań dla dziecka oraz jeden dodatkowy na wyjście ze szpitala. Nie warto pakować do torby całej garderoby dziecka.

Wyprawka – ubranka to nie wszystko.

Twoje dziecko zaraz po urodzeniu będzie potrzebowało, oprócz ubranek dla noworodków, także kosmetyków przeznaczonych dla dzieci od 1. dnia życia. Przede wszystkim zaopatrz się w pampersy dla niemowlaków. Nie kupuj ich jednak zbyt dużo, ponieważ w krótkim czasie może się okazać, że te najmniejsze są już za małe dla Twojego dziecka. Przyda Ci się też oliwka dla niemowląt, bezzapachowe delikatne mydło, krem na odparzenia, mokre chusteczki, szczotka do włosów z miękkiego włosia oraz bezpieczne nożyczki do obcinania paznokci.