Zabawki

Gry dla dzieci – nauka i zabawa

Gry dla malucha

Zbliża się jesień, dni coraz krótsze i chłodniejsze. Dla rodziców, którzy mają małe dzieci, deszczowe dni są zmorą, gdyż brakuje pomysłów na zabawy dla dzieci. Rodzice mają nie lada orzech do zgryzienia zwłaszcza jeśli chodzi o młodsze latorośle, mające ok. 2 lat. Dzieci w w tym wieku, podobnie jak i te w wieku przedszkolnym nie do końca potrafią się sobą zająć. Dlatego sposobów na wspólną zabawę warto poszukać w internecie.

Pomysł na zabawę

Pomysłów na super zabawę w sieci nie brakuje, warto jednak wybrać zabawę dla malucha wartościową, taką, która będzie posiadała walory edukacyjne. Warto, aby dziecko poznawało alfabet, cyferki i nowe słowa. Rodzicom często wydaje się, że gra dostępna w internecie to tylko marnowanie czasu i wyrabianie złych nawyków. Jednak jest to mylne przekonanie, ponieważ to właśnie w sieci znajdują się ciekawe gry dla malucha, które posiadają bezdyskusyjną przewagę nad wieloma zajęciami z punktu widzenia edukacyjnego.

Jeśli dziecko już raz zasiądzie przed komputerem, będzie chciało do niego wracać coraz częściej. Warto mu na to pozwolić, jednak należy mu towarzyszyć na każdym kroku i pomagać w poruszaniu się po planszach i stronach. Wspólna zabawa w sieci będzie ciekawym doświadczeniem, dobrą zabawą i co najważniejsze przyczyni się do zacieśniania więzi z dzieckiem.

Gry dla najmłodszych

Jeśli nie masz akurat pomysłu na zabawę z dzieckiem, a za oknem pada deszcz, usiądźcie razem przed ekranem monitora i wstukajcie w wyszukiwarkę frazę: gry dla malucha. Na pewno znajdziecie wiele ciekawych stron dla dzieci, a na nich propozycje zabaw, puzzle i układanki. Dziecko chętnie przyłączy się do zabawy i chętnie będzie do niej wracało pod warunkiem, że dobierzemy poziom trudności gry do wieku brzdąca.

Pamiętaj, że to, co dziecko usłyszy, zobaczy i zaobserwuje, zostanie przez nie szybko zapamiętane i odpowiednio przetworzone. Dwulatki są bardzo żądne wiedzy, lubią zabawy tematyczne i kojarzą odgłosy jakie wydają zwierzęta. Pokazując obrazki, maluch potrafi je nazywać, a zasób jego słów rośnie praktycznie z dnia na dzień. Drugi rok życia jest niezwykle interesujący i intensywny, dlatego warto go dziecku nieco ubarwić. Projekty na stronach www są często skierowane do dzieci dwuletnich, a nauka przez zabawę to najlepsze rozwiązanie.