Zabawki

Dziecięce zabawki – jakie zabawki są najlepsze dla dzieci

Dziecięce zabawki

Dziecięcy wiek nieodłącznie kojarzy się z figlami i psotami. Wszystkie dzieci poprzez zabawę uczą się świata, poznają nowe rzeczy, rozwijają swoje zdolności. Dopasowane odpowiednio do wieku zabawki potrafią znacznie przyspieszyć rozwój dziecka. Już kilkumiesięczne niemowlaki uwielbiają różnego rodzaju kolorowe, grzechodzące i wydające najróżniejsze dźwięki zabawki. Zabawki do grzechotania, łuki ze zwierzakami, obrotowe karuzelki – to wszystko bardzo pociąga maluchy. Na początku jedynie oglądając, powoli przechodzą w nieporadne próby złapania, potrząsania i ciągnięcia tego, co znajdzie się w otoczeniu ich dziecinnych łapek. Kolejny etap rozwoju to najróżniejsze zabawki, lalki interaktywne.

Zabawki dla najmłodszych

Kilkunastomiesięczne dzieci już bardzo dobrze potrafią się przemieszcać, bardzo lubią wkładać i wyciągać najróżniejsze zabawki, więc przedmioty, które są dla nich projektowane mają na celu rozwijanie tych właśnie umiejętności. Oprócz nauki chwytania zabawki, które po przyciśnięciu właściwego guzika wydają dźwięk lub świecą uczą dzieci tego, iż zrobienie właściwej czynności pozwala uzyskać pożądany efekt. Wraz z rozwojem dzieci rozwijają się również jego zabawki, w każdym wieku pozwalając na możliwość nie tylko zabawy jak i rozwoju właśnie przez tę zabawę. Samochodziki, karabiny, puzzle, lalki, klocki to zabawki, jakimi najchętniej używają do zabawy kilkuletnie chłopcy i dziewczynki. W tym wieku wyraźnie rozwija się podział na zabawki dla chłopców i dziewczęce.

Zabawki dla małych chłopców

Żaden szanujący się kilkuletni chłopak nie spojrzy nigdy na wózki i lalki, biegając z pistoletem w dłoni lub budując kolejkę. Natomiast dziewczynki bawiąc się lalkami i wózkami raczej nie spoglądają w stronę broni i samochodów. Na szczęście wszystkie dzieci kochają się bawić w zabawy i gry dla dzieci. Zabawy zręcznościowe rozwijają przedszkolaki ruchowo, zaś gry logiczne stymulują dzieci do rozwoju umysłowego i uczą je logicznego myślenia.