Ubranka dla dzieci

Jak dobrze zaplanować wyprawkę dla noworodka?

Każda mama przygotowuje wyprawkę dla noworodka. Wyprawka dla noworodka to piękne ubranka, czyste i ładne. Są to ubranka dla dzieci, przeważnie bawełniane i wełniane. Ubranka dla noworodków powinny być ładnie uszyte i miękkie. Nie mogą ranić delikatnej skóry dziecka. Ubranka na chrzciny kupuje się kilka miesięcy później – chłopcy noszą wówczas śpioszki i sweterki czy kaftaniki, a dziewczynki ubiera się w małe sukieneczki z bawełny, wełny, czasami zdobione koronką.

Co powinno być w wyprawce dla noworodka?

W wyprawce dla noworodka muszą być takie rzeczy, jak śpioszki, body, kaftaniki, bluzeczki, majteczki, czapeczki. Wszystko w kilku kompletach, ponieważ rzeczy noworodka bardzo często trzeba prać. Do wyprawki należy koniecznie dołączyć takie rzeczy, jak  kosmetyki dla dziecka, czyli szampon, płyn do kąpieli, kremy dla dziecka, itp. Oprócz tego kupuje się wózek i łóżeczko. Wówczas wyprawka jest prawie kompletna. Prawie, ponieważ niezbędne są takie rzeczy, jak np. pieluszki wielorazowe oraz jednorazowe. Dziecko musi mieć wszystko przygotowane.

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej

Mama po powrocie ze szpitala nie ma głowy do kompletowania wyprawki, ponieważ maluszek przysparza jej mnóstwo pracy. Ojciec może dokupić niektóre rzeczy, ale też będzie zajęty pracą i pomaganiem żonie w opiece nad dzieckiem. Wyprawka dla dziecka co pewien czas się zmienia – noworodek rośnie, rzeczy stają się za małe i trzeba kompletować nowe ubranka po kilku miesiącach. Rodzice muszą być gotowi na taki wydatek bardzo często.