Ubranka dla dzieci

Wiosenna wyprawka dla dziecka – najlepsze ubranka dziecięce

Wyprawka dla dziecka

Szykujesz wyprawkę dla dziecka i zastanawiasz się co będzie najwygodniejsze do spania? Na to pytanie tak na prawdę odpowiedzieć będzie można dopiero po narodzinach dziecka i wtedy gdy sama sprawdzisz co jest najwygodniejsze przy przebieraniu maluszka i w czym On sam czuje się najlepiej. Na rynku mamy do wyboru najbardziej znane „pajacyki niemowlęce” czyli cała piżamka zazwyczaj z długim rękawem i całymi stopkami w, którą najlepiej zainwestować w przypadku dzieci urodzonych jesienią i zimą, chociaż warto też mieć kilka cieńszych bawełnianych pajacyków gdy dziecko rodzi się wiosną lub latem.

Śpiochy niemowlęce

Drugą opcją ubranek do spania dla maluszka są śpiochy niemowlęce. Śpioszki to ubranko, które jak w przypadku pajacyków ma zakryte nóżki, ale za to w śpiochach odkryta jest góra zapinana tylko na nap. Kolejnym rozwiązaniem mogą być body niemowlęce jeśli dziecko rodzi się w ciepłych miesiącach to w zupełności wystarcza body z krótkim rękawem i coś cienkiego do przykrycia. W przypadku body w zimniejsze miesiące możemy połączyć je z półśpiochami dla noworodka czyli spodenkami ze stópkami. Dzięki takiemu ubiorowi do spania łatwiej będzie nam w nocy rozebrać maluszka do przebrania pampersa. Jednak niezależnie jaki typ ubranka do spania wybierzesz warto pamiętać, że skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa i postawić na ubranka z dobrym składem: bawełniane, z domieszką lnu, wełny.

Artykuł: Ubranka z bawełny czy ubranka z wełny? Co lepsze dla noworodka

Ubranka z bawełny

Dzięki naturalnym materiałom skóra maluszka będzie się mniej pocić, a to przełoży się też na lepszą jakość snu. Podsumowując warto na początek zaopatrzyć się w różne typy ubranek dla niemowlaka, a z czasem samemu wybrać te, które są dla Was najpraktyczniejsze. Wiosenna wyprawka niemowlęca powinna zawierać kilka sztuk każdego ubranka. Jest to ważne zwłaszcza na początku życia dziecka kiedy ubranek jest potrzebnych więcej niż możemy się spodziewać, ponieważ bardzo szybko się brudzą.