Ubranka dla dzieci

8 rad dla nowo upieczonej mamy! Jak ubrać dziecko

Jeśli jesteś rodzicem po raz pierwszy, zakupy dla dziecka mogą wydawać się przytłaczające. Może to wiązać się z dużymi wydatkami, a nie chcesz tracić pieniędzy na kupowanie produktów, które nie wytrzymają długo, są niewygodne lub trudne w użyciu i nie pasują do Twojego stylu życia. Sprawdź, które przedmioty wyprawki niemowlęcej są najbardziej przydatne i, co ważniejsze, których z nich należy unikać w przyszłości! Oto kilka wskazówek.

Jak odpowiednio ubrać małe dziecko

1. Kupuj odrobinę większe ubranka dla niemowląt, ponieważ dziecko z nich zaraz wyrośnie. A kiedy już będziesz mieć całą kolekcję odłożonych, malutkich strojów, sprawdzaj ponownie, czy jeszcze pasują, ponieważ zanim się zorientujesz, twoje dziecko będzie już na nie za wielkie! Pamiętaj, że noworodki mają bardzo delikatną skórę, więc warto pomyśleć o tym, aby zaopatrywać się w ubranka zrobionych wyłącznie ze 100% bawełny.

2. Zawsze wypierz nowe ubrania dla niemowląt przed użyciem. Wielu producentów traktuje ubrania środkami chemicznymi zanim dotrą do sklepów.

3. Przyjmuj rady od znajomych i rodziny lub poszukaj wielu podstawowych informacji w sieci. Mogą one pomóc uniknąć wielu niepotrzebnych błędów.

4. Jeśli chcesz, możesz sobie pozwolić na kilka produktów dobranych do płci maluszka, ale jeśli kupisz większość swojej wyprawki w kolorach neutralnych, będziesz mogła ponownie wykorzystać je dla przyszłych dzieci.

5. Zdziwisz się, ile prania tworzy ktoś tak mały, więc wybierz łatwą w pielęgnacji odzież, którą można prać w pralce.

6. Wiele dzieci denerwuje się, gdy ubrania są naciągane przez ich główki. Może się okazać, że pajacyki zapinane z przodu są lepszym rozwiązaniem niż koszulki ubierane właśnie w ten nieprzyjemny sposób – przez głowę.

7. Niemowlęta nie mogą chodzić – więc nie potrzebują butów. Przez pierwsze miesiące możesz szczęśliwie sobie poradzić ze skarpetami i miękkimi bucikami zrobionymi na przykład przez babcię na drutach.

8. Śpiworki są niezbędne, aby zapewnić dziecku wygodę przed snem, zwłaszcza gdy jest w fazie zrzucania pościeli.