Ubranka dla dzieci

Pajacyki dla niemowląt najlepsze do wyprawki

Pajacyk niemowlęcy doskonale sprawdzi się w roli pierwszego ubranka dla noworodka. Dlaczego warto kupić ten rodzaj ubranka do wyprawki? Dzisiaj napiszemy kilka słów o pajacykach o ich zaletach. Napiszemy również czym różni się pajac od śpiochów, i które ubranko jest lepszym rozwiązaniem na ubieranie noworodka.

Czym różni się pajacyk niemowlęcy od śpiochów?

pajacyki dla niemowląt
pajacyki dla niemowląt

Pajacyki dla niemowląt są często wybierane zamiast śpiochów. Czym różnią się oba rodzaje ciuszków? Pajacyk jest ubrankiem jednoczęściowym, które zakrywa niemal całe dziecko, z wyjątkiem głowy. Śpiochy natomiast zakrywają ciało i nóżki dziecka. Pod śpiochy należy ubrać dziecku kaftan lub body. Pajacyk najczęściej rozpinamy przez cały środek, na zatrzaskowe napki. Śpiochy natomiast rozpinamy w kroku oraz na ramionkach. Główną różnicą pomiędzy tymi ubrankami jest to, że śpiochy nie zakrywają rączek dziecka. Pod śpiochy ubieramy dodatkowe ubranko, a pajac ubieramy na pieluszkę.

Jakie zalety mają pajacyki dla niemowląt?

Nawiązując do wcześniej wspomnianych cech ubranka, główną zaletą pajacyka jest jego funkcjonalność. Jest to ubranko które możemy założyć bezpośrednio na pieluszkę. To łatwy sposób na szybkie ubieranie niemowlaka. Dzięki niemy oszczędzamy stresu zarówno dziecku, jak i rodzicowi, Pajacyk doskonale sprawdza się nie tylko przy przebieraniu, ale również łatwo go rozpiąć do szybkiej zmiany pieluszki.

Jakie zalety mają śpiochy dla niemowląt?

Główną wadą śpiochów jest fakt, że nie są one ubrankiem jednoczęściowym. Z tego powodu musimy dodatkowo ubrać dziecku kaftanik lub body. Ubieranie niemowlaka trwa dłużej, i jest nieco trudniejsze. Zaletą takiego ubierania dziecka jest natomiast podwójne otulenie malucha. Dziecko mające na sobie śpiochy i kaftanik ma więcej ciepła, i czuje się bezpieczne dzięki dodatkowemu otuleniu.

Kupujemy pajacyki Polskich marek

Pajacyki dla niemowląt Polskich marek mają mnóstwo zalet. Ubranka niemowlęce uszyte w Polsce są porządne i trwałe. Najlepsze marki takie jak Pinokio czy Mrofi posiadają certyfikaty jakości, które zapewniają o bezpieczeństwie wyrobów. Ubranka są piękne, i wygodne dla maluszka. Mają przemyślane systemy rozpinania, które są delikatne dla maleństwa, i łatwe do rozpinania dla rodzica.