Dla matkiUbranka dla dzieci

Odpowiednio skompletowana wyprawka dla dziecka

Narodziny nowego członka rodziny to wielkie wydarzenie. Zanim wszyscy będą z wielką radością witali maleńka istotę, należy w odpowiedni sposób przygotować się do tego wielkiego wydarzenia. W domu zawsze powinna czekać wyprawka dla niemowlaka. Powinna być ona skompletowana wcześniej. Opieka nad niemowlęciem zajmuje dużo czasu i po narodzinach nikt nie będzie miał czasu na kompletowanie potrzebnych rzeczy.

Czas na wyprawkę

Kiedy jest ten czas, aby kupić ubranka dla niemowlaka i szereg innych produktów? Wszystko powinno być zakupione przed nadejściem 36 tygodnia ciąży. Z dwóch powodów. Pierwszy to brak sił u kobiety ciężarnej, która w tym okresie nie zawsze ma chęci na bieganie po sklepach. Drugi to możliwość ewentualnego wcześniejszego porodu. Tak, nawet jeżeli nic na to nie wskazuje, to może dojść do tego, że dojdzie do wcześniejszego porodu. Należy być przygotowanym na tą chwilę.

Niezbędne rzeczy

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka? Na pewno ubranka dla dzieci. Przy czym nie warto szaleć z ich wielką ilością, ponieważ maluszki szybko rosną i istnieje możliwość, że nie wszystko dziecko zdąży założyć. Tak, moda dziecięca jest przesłodka i kochana. Modne ciuszki dla małych dzieci są w stanie skraść nam serce. Jednak może się okazać, że zdecydowanej większości z nich niemowlak nie założy. Pieniądze warto wydać w innym kierunku – chociażby na pieluchy, które są zawsze absolutna koniecznością.

Wyprawka dla dziecka

Szykując wyprawkę dla malucha nie można zapominać o tym, że niezbędna jest również wyprawka do szpitala. Każda mamusia powinna mieć spakowaną torbę i to na długi czas przed porodem. W każdym momencie, jak tylko rozpocznie się właściwa akcja porodowa torbę będzie można chwycić i będzie można jechać rodzić. W takiej torbie powinny znaleźć się odpowiednie koszule do karmienia – najlepiej dwie lub nawet trzy, podkłady poporodowe, chusteczki nawilżane, ubranie do wyjścia ze szpitala dla mamy i dla dziecka, niezbędne dokumenty do porodu od lekarza prowadzącego i woda, która zawsze powinna znaleźć się pod ręką.