Ubranka dla dzieci

Jak ubrać dziecko zimą – ciepłe ubranka dla niemowląt

Gdy nadchodzi jesień i zima, wielu rodziców zastanawia się, jak ubrać dziecko do żłobka czy na spacer. Według lekarzy pediatrów, bardzo ważne jest, by dziecko nie zmarzło, ale także by nie przegrzało się. Dlatego ubranka dla dzieci powinny być dostosowane do wieku i warunków atmosferycznych. W przypadku niemowląt, które mało się ruszają, zasada jest taka: dziecku zakładamy o jedną warstwę więcej niż sobie. Gdy maluch już chodzi, ubieramy go podobnie jak siebie. 

Kombinezon dla niemowlaka

Jednym z najważniejszych zimowych ubrań jest kombinezon dla niemowlaka. Zapewnia on lepszą ochronę przed zimnem niż kurtka i spodnie, ponieważ dokładniej osłania brzuch i okolice kręgosłupa lędźwiowego. Jesienią, gdy nie jest jeszcze bardzo zimno, można ubrać dziecko w kombinezon polarowy, który jest miękki i przyjemny w dotyku. Dla raczkującego i chodzącego malucha idealny będzie cienki kombinezon przeciwdeszczowy. Gdy temperatura na dworze spada poniżej 5 stopni, najlepiej zaopatrzyć się w kombinezon niemowlęcy zimowy z nieprzemakalnego materiału, ocieplany, a jednocześnie oddychający.

Zimowe ubranka dla dzieci

W zimie pamiętajmy także, by osłonić szyję – dobrym wyborem będzie gruby szalik, golf lub komin (dokładnie przylegający do ciała). Potrzebna będzie również czapka (można na nią dodatkowo założyć kaptur). Dostępne w sprzedaży czapki dla niemowląt często są nieco dłuższe po bokach i posiadają wiązanie pod brodą, dzięki czemu lepiej chronią uszy przed wiatrem.

Ciepłe ubranie tuż po porodzie

Najwięcej ciepła potrzebują dzieci w pierwszym miesiącu życia. Jeśli maluszek ma przyjść na świat w zimie, niezbędny będzie kombinezon niemowlęcy w rozmiarze 56 lub 62 oraz ciepła czapka zimowa dla noworodka. Pod spód zakładamy body z długim rękawem i pajacyk lub spodenki i sweterek. Wózek powinien być dodatkowo przykryty kocykiem. W przypadku starszego niemowlaka można stosować podobny ubiór, biorąc pod uwagę to, czy dziecko siedzi nieruchomo w wózku, czy wychodzi z niego. Najlepiej co jakiś czas sprawdzać, czy dziecko ma ciepłe ręce i kark oraz czy nie jest spocone. Jeśli maluch chodzi do żłobka, warto dowiedzieć się, ile czasu dzieci spędzają na dworze i co robią w czasie spacerów, a także skonsultować kwestię ubioru z opiekunkami.