Ubranka dla dzieci

Elegancko i klasycznie czyli strój dziecięcy do chrztu

Chrzciny to wyjątkowy dzień w życiu każdej rodziny. Pierwsze takie wydarzenie w życiu młodych rodziców może być szczególnie stresujące ze względu na organizację i spokój malucha. Ubiór to ważna część uroczystości, zarówno ten własny, jak i dziecka. Zwrócić należy uwagę na porę roku i pogodę. Pewne jest to, że małemu dziecku w nowym otoczeniu i centrum uwagi należy zafundować wygodę i komfort. 

Trendy dla małego mężczyzny na chrzciny

Ubranie dla chłopca na chrzciny to klasycznie biała koszula, czyli koszulo-body zapinane w kroczu z eleganckim zakończeniem w postaci kołnierzyka. Na wiosenne, letnie dni wystarczy dobrać spodenki jednokolorowe, w kratkę lub pipetkę. Świetnie sprawdzą się kolory jak błękit, granat, czerwień, szarość i beż. Dopełnieniem stroju będą eleganckie buty w formie męskich pantofli, ale z lekkiego zamszu oraz mucha i szelki w tym samym kolorze. W sezonie zimowym wystarczy dobrać kurtkę i czapkę w dopasowanym odcieniu. 

Sukienka dla dziewczynki

Sukienka dla dziewczynki na chrzciny to niepodważalny standard. Od lat króluje klasyczna, śnieżnobiała biel. Długość sukienki najlepiej dobrać pod względem pogody. Latem wystarczy sukienka do połowy łydki zaś w sezonie zimowym, można postawić na bardzo długą sukienkę, na wzór królewskich strojów do chrztu. Ozdoby są mile widziane w postaci koronek, perełek i bufiastych rękawów jednak zachowane w tym samym kolorze co sukienka. Główkę warto ozdobić delikatną koronkową opaską zakończoną kokardką lub kwiatkiem. Na chłodniejsze dni świetnie sprawdzi się delikatny czepek z wiązaniem pod brodą. 

Zobacz też jak wygląda Granatowa marynarka ze złotymi napkami oraz Sweterek bawełniany ecru z kokardką