Ubranka dla dzieci

Na co należy zwrócić uwagę przy ubiorze dziecka w okresie jesienno – zimowym?

Ubranka na jesień i zimę

Ubierając nasze dziecko musimy pamiętać, aby nasza pociecha nie była ubrana ani zbyt lekko, ani za ciepło. Pierwsza opcja, co oczywiste, może prowadzić do przewiania, a w konsekwencji przeziębienia. Należy także mieć na uwadze, że wahania temperatury w tym okresie są na prawdę spore. Ubierając rano nasze dziecko do żłobka, czy przedszkola w lekką kurtkę, przy odbiorze, późnym popołudniem temperatura będzie dużo niższa. Natomiast z drugiej strony wciąż musimy walczyć z przekonaniem naszych mam czy babć, że dziecko należy ubrać jak najcieplej, najlepiej „na cebulkę” – konsekwencją tego może być przegrzanie, i przepocenie dziecka.

Ciepłe ubranka dla dziecka

Należy zatem wypośrodkować powyższe metody, i starać się ubierać dziecko adekwatnie do warunków pogodowych, należy zwrócić wtedy uwagę na temperaturę, opady oraz intensywność wiatru. Wszystkie te dane znajdziemy w naszych smartfonach, w systemowych aplikacjach. 

Artykuł: Śpiochy niemowlęce – jakie wybrać?

Kombinezon – idealny strój na jesień i zimę. 

Dobrym rozwiązaniem przy ubiorze dzieci z pewnością będą kombinezony. Można pod nie w zależności od pogody ubrać cieplejsze lub lżejsze ubranie. Kombinezon zimowy dla dziecka łatwo się ubiera, co przy standardowym ubiorze kilku warstw może być niemałym wyzwaniem. Z kolei kombinezony niemowlęce są idealnym rozwiązaniem szczególnie podczas spacerów w wózku. W wyprawce niemowlęcej nie może więc zabraknąć kombinezonu – nasz maluch jest wtedy wystarczająco zabezpieczony przed zimnem i wiatrem.