Ubranka dla dzieci

Śpiochy niemowlęce – jakie wybrać?

Śpioszki niemowlęce to jeden z obowiązkowych elementów wyprawki. Ich wybór wiąże się z niezwykłą ekscytacją rodziców. Jest to jednak także niezwykle odpowiedzialne zadanie, ponieważ śpioszki powinny być odpowiednio dobrane. Jakie są zatem główne zasady, którymi należy kierować się, kupując ubranka?

Jakość materiału 

Najważniejsze jest, aby wybrane przez nas śpioszki były dobre jakościowo. Materiał ubranek będzie bowiem miał bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą maluszka. W związku z powyższym najlepsze śpioszki to te wykonane z bawełny, gdyż nie powinny one podrażniać skóry. W trakcie zakupów warto także rozważyć, w jaki sposób zapinane są ubranka. Najbardziej wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, będą takie ubranka, które nie utrudniają ruchów oraz nie przeszkadzają w żadnych czynnościach związanych z opieką nad naszą pociechą, np. zmianą pieluszki. Najlepsze będą zatem śpioszki, w których zastosowano zatrzaski przy kroku, a także w okolicach ramionek. Tego rodzaju ubranka można bez problemu rozpiąć i sprawdzić stan pieluchy. 

Wygoda maluszka

Choć producenci prześcigają się, by wykonać coraz to ładniejsze śpioszki niemowlęce, to jednak trzeba podkreślić, że naszyte ozdoby nie zawsze będą wygodne dla naszego dziecka. Ubranka nie powinny zawierać także guziczków lub innych elementów, które dziecko z łatwością mogłoby połknąć. Oczywiście ta kwestia będzie ważniejsza w przypadku nieco starszych niemowlaków, jednak bez wątpienia należy zwrócić na nią uwagę, ponieważ bezpieczeństwo naszej pociechy powinno grać kluczową rolę.