Ubranka dla dzieci

Wyprawka do szpitala dla noworodka – co musi się w niej znaleźć?

Kiedy zbliża się termin porodu, należy przygotować wyprawkę do szpitala dla maleństwa. Jest to wyjątkowo przyjemne zajęcie, lecz może być przy tym nieco stresujące. Chcesz uniknąć niepotrzebnych nerwów i ze spokojem oczekiwać przyjścia na świat dziecka? Sprawdź nasze porady dotyczące kompletowania wyprawki.

Pierwsze przygotowania – kiedy rozpocząć?

Najlepszym momentem na rozpoczęcie kompletowania wyprawki dla noworodka jest miesiąc (jeśli niecierpliwisz się, niech będą to dwa miesiące) przed porodem. Taki termin jest optymalny dla zachowania spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Co powinno znaleźć się w szpitalnej wyprawce? Dobrym pomysłem jest przygotowanie dwóch oddzielnych toreb – dla Ciebie i dziecka. Unikniesz w ten sposób chaosu i bałaganu podczas poszukiwania potrzebnych rzeczy w torbie. W torbie dla maluszka, poza tak oczywistymi sprawami jak kosmetyki do pielęgnacji i pieluchy, niezbędna jest odpowiednia ilość odzieży dla dziecka.

Ubranka do wyprawki

Ubranka niemowlęce należy przy tym dobrać do rozmiaru maluszka. Tylko jak to zrobić? Najlepiej jest sugerować się wymiarami dziecka, wyliczonymi podczas ostatniego badania USG. Należy przy tym pamiętać, że mogą być one mało precyzyjne. Jeśli więc masz urodzić o czasie, najlepiej jest mieć ze sobą kilka kompletów mniejszych i większych rozmiarów ubrań dla noworodka (np. 56 i 62, w sytuacji kiedy dziecko prawdopodobnie ma być spore można nawet pokusić się o zakup ciuszków w rozmiarze 68).

Rodzaj i ilość ubranek do szpitala

Jakie dokładnie ubranka niemowlęce kupić? Nie ma tutaj jednej odpowiedzi, należy jednak dostosować je do panującej pory roku oraz własnej wygody. Noworodkom zmienia się ciuszki nawet kilka razy dziennie, powinny więc łatwo się zdejmować. Poza tym najlepiej, żeby były wykonane w 100 proc. z bawełny – to gwarancja ich miękkości, wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa w kontakcie z wrażliwą skórą maleństwa. Elementy odzieży dziecięcej, które należy zabrać ze sobą to:

pajacyki niemowlęce

śpioszki niemowlęce

kaftaniki

body (krótki lub długi rękaw – zależy od pogody)

czapeczki

– skarpetki.

Ile dokładnie należy ich ze sobą zabrać? Zakładając, że będziesz przebywać w szpitalu 2-3 doby, wystarczające powinny być 5-6 kompletów ubranek dla noworodków. Modną i wysokiej jakości odzież dla dzieci znajdziesz w sklepie fazymazy.com.