Ubranka dla dzieci

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej – jakie ubranka powinna zawierać

Zakupienie wszystkiego, co niezbędne dla niemowlaka, zajmuje sporo czasu. Dlatego nie należy z tym czekać do ostatniej chwili i w pośpiechu, w nerwach dokupywać ostatnie rzeczy kilka dni przed wyznaczonym terminem porodu. Zdecydowanie lepiej zrobić to wcześniej. Mamy, które już przez to przeszły, wskazują, że najlepiej zająć się tym w drugim trymestrze ciąży, najpóźniej na początku trzeciego. Oczywiście znacznie ułatwia sprawę, gdy znamy płeć dziecka. Możemy w tedy skupić się na określonej wersji kolorystycznej. Jednak nawet bez tej wiedzy, jesteśmy w stanie zakupić wszystko, co potrzebne dla noworodka.

Kompletowanie wyprawki – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze jest zdrowie i komfort dziecka. To priorytet przy zakupach dla niemowlaka. Skóra małego dziecka jest bardzo delikatna i łatwo ulega podrażnieniom, dlatego należy wybierać kosmetyki i ubrania wytwarzane wyłącznie z naturalnych, nieuczulających składników i materiałów. Zalecane są ubranka z organicznej bawełny, bez sztucznych dodatków, oraz bambusa. Ubrania dla dzieci powinni też być wygodne. Maluch musi się w nich czuć komfortowo, nie mogą być zbyt ciasne lub za luźne. Rodzice powinni też uważać na ilość zakupowanych elementów garderoby, ponieważ dzieci bardzo szybko rosną i gdy tych ubrań będzie za dużo, część może zostać nie wykorzystana. Śpiochy niemowlęce najlepiej zakupić w liczbie pięciu sztuk. Tyle w zupełności wystarczy. Cienkie bawełniane czapeczki wystarczą trzy. Body niemowlęce należy kupić w wersji cieńszej i grubszej na chłodniejsze dni, najlepiej trzy sztuki każdej wersji. Dwie pary spodenek i kilka par skarpetek w pełni zaspokoi potrzeby noworodka. Taka ilość sprawi, że pranie nie stanie się codziennym obowiązkiem.

Cieplejsze ubranka dla dzieci

Jeśli dziecko przyszło na świat jesienią lub zimą, należy również pamiętać o cieplejszym ubraniu i sprawieniu mu kombinezonu na spacery. Kombinezon zimowy jest praktycznym rozwiązaniem, można go bez problemu założyć, nawet gdy dziecko śpi, a co najważniejsze – zapewnia odpowiednią izolację termiczną, chroniąc dziecko przed niską temperaturą. Nie można zapomnieć, że ubranka dla niemowląt powinny przede wszystkim być bezpieczne dla dziecka, wytwarzane z naturalnych materiałów.