Dla matkiWózki dziecięce

Jaki wózek dla dziecka będzie najlepszy? Czy wózek musi być drogi?

Przygotowujesz się na przyjście dziecka? Potrzebujesz porad dotyczących wyprawki? Szykujesz się na kupno nowego wózka? Nie wiesz jaki pojazd dla dziecka wybrać? To już nie problem. Oto kilka ważnych rad dotyczących wyboru i zakupu spacerówki. Informacje te pozwolą wybrać produkt wygodny, komfortowy, ładny, a przede wszystkim bezpieczny.

Wybór odpowiedniego wózka – ogólne porady. 

Wybór spacerówki może stanowić dla wielu rodziców pewien kłopot. Mnogość oferowanych artykułów sprawia, iż nie do końca mamy pewność co do prawidłowości podjętych decyzji. Produkty posiadają wiele dodatkowych opcji, a ich cena nie zawsze dostosowana jest do możliwości odbiorców. Jak zatem wybrać ten najlepszy produkt? Czym ogólnie kierować się podczas zakupu?

Głównym czynnikiem, który należy uwzględnić podczas wyboru pojazdu dziecięcego jest jego przeznaczenie. Należy określić cel podróży, jak również długość przewidywanych spacerów. Aspektem łączącym się z przeznaczeniem jest wiek dziecka. To właśnie od niego zależą będzie pozycja malucha usadowionego w środku wózka. Wybierając spacerówkę należy poznać zasady doboru produktu do wielkości i wieku malucha. Są nimi:

gondola – to pierwszy wózek, przeznaczony dla noworodków i niemowlaków, które przybywają wyłącznie w pozycji lezącej. Wózek ten powinien posiadać stabilne, obudowane i ułożone na płasko legowisko. Buda wózka powinna być głęboka, a także posiadać funkcję szybkiego i łatwego demontażu. Ważne by można było zrobić z niej komfortowe nosidełko.

spacerówkagdy Twoje dziecko podrośnie, a jego mięsnie i ciało zacznie prawidłowo pracować, możesz zdecydować się na wykorzystanie wózka dla starszych niemowląt i młodszych dzieci. Pozwoli Ci to manewrować nachyleniem siedziska, układaniem dziecka w wygodny dla niego sposób, jak również możliwość obserwacji bobasa podczas spacerów. Pamiętaj, że nawet starsze dziecko lubi spać podczas wędrówek, więc warto zainwestować w sprzęt, którego siedzisko da się rozłożyć do pozycji leżącej.

parasolka – to pojazd przeznaczony dla starszych dzieci. Wózek ten jest mniej zabudowany i dostosowany do warunków, w których jest wykorzystywany, Zaletą tego rodzaju pojazdu dziecięcego jest możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia. Wózek ten można zabrać ze sobą w każda podróż samochodem.

Szczegółowe parametry wózków.

Wybór wózka to nie tylko dopasowanie go do oczekiwań i potrzeb rodziców i dzieci, a wygląd pojazdu nie stanowi najważniejszego kryterium. Podczas zakupu należy przede wszystkim skupić się na wygodzie dziecka, jego komforcie i co najważniejsze bezpieczeństwie. Najważniejszymi parametrami pojazdów dziecięcych są:

  • pasy bezpieczeństwa,
  • zabezpieczenia ograniczające możliwość wysunięcia się z wózka,
  • elementy odblaskowe umiejscowione na zewnętrznej ramie wózka,
  • stabilne i trwałe kółka,
  • dodatkowe mocowanie,
  • akcesoria wspomagające,
  • osłona przed światłem, deszczem czy mrozem,
  • wiele innych.

 

Czytaj też z czego wynika brak apetytu u dziecka