Ubranka dla dzieci

Jak ubrać dziecko zimą? Ciepłe ubranka dziecięce

Wybór ubranek dziecięcych w porze zimowej to bardzo duże wyzwanie, bowiem z jednej strony nie można dopuścić do przegrzania dziecka, z drugiej zaś maluszkowi nie może być zimno. Podpowiadamy, jak dobrać ubranka niemowlęce po domu i na zimowy spacer.

Temperatura wewnątrz ma znaczenie

Zacznijmy od temperatury, jaka panuje w mieszkaniu. Przy niskich temperaturach poniżej 20 stopni, konieczna będzie ciepła odzież dziecięca. Najmłodszych możemy ubierać w ciepłe pajacyki niemowlęce bądź w śpioszki niemowlęce, najlepiej wykonane z polaru. Nieco starsze niemowlaki powinny być ubrane w ciepłe spodenki, koszulkę oraz sweterek. Zamiast koszulki można oczywiście wybrać body z długim rękawem. W sytuacji zaś, gdy w mieszkaniu jest stosunkowo ciepło, dziecko może mieć na sobie jedynie spodenki oraz koszulkę lub body z krótkim rękawem. Dobieranie rozmiaru ubranek dziecięcych zimą nie różni się na szczęście od tego, jak robimy to latem – ubranka nie mogą być ani zbyt obcisłe ani zbyt luźne. 

Jak ubierać dziecko na zimowy spacer?

Większość rodziców stoi zimą przed problemem, jak ubrać dziecko na spacer? Przede wszystkim strój ponownie należy dopasować do temperatury. W przypadku, gdy na dworze jest mróz, koniecznym staje się założenie dziecku kombinezonu. Często jednak mamy do czynienia z lżejszymi temperaturami zimą, a wtedy wystarczy ubrać ciepłą kurtkę oraz rajstopy i spodnie. Biorąc pod uwagę fakt, że zwykle w wózku dziecko jedzie w śpiworku, taki zestaw powinien w zupełności wystarczyć. Oczywiście pod spód można założyć jeszcze sweterek (plus ubranie domowe), natomiast na główkę przyda się mięciutka, ciepła czapeczka niemowlęca.

Zimowe ubranka dziecięce

Moda dziecięca zimowa jest bardzo bogata, dlatego nie trzeba martwić się o to, że dziecko będzie wyglądać źle bądź zajdzie konieczność założenia mu nudnego, szarego kombinezonu. Wręcz przeciwnie – modne dziecko oznacza kolorowe, pełne życia ubranka. Znaleźć je można w sklepie internetowym fazymazy.com, gdzie każdy rodzic odkryje, jak wyglądają modne ubranka dla dzieci.