Ubranka dla dzieci

Najważniejszy dzień w życiu dziecka – chrzest

Chrzciny to wyjątkowy dzień

Dzieci wówczas powinny być ubrane ładnie i modnie. Ubranka na chrzciny powinny być modne i wygodne. Bawełniane lub wełniane, ładnie uszyte i dobrane do rozmiaru każdego dziecka. Ubranko na chrzest należy kupić w dobrym sklepie, sprawdzając najpierw dokładnie wzrost maluszka.

Jak ubrać chłopca na chrzest?

Chłopiec na chrzest powinien mieć śpioszki i kaftanik, a do tego ładną czapeczkę, białą lub niebieską. Dobre będzie ubranko niebieskie lub białe – najczęściej jednak ubranko jest białe, symbolizuje czystość duchową dziecka.. Zgodnie z tradycją najlepiej jest, gdy ubranko podaruje chrzestna lub chrzestny. Mały dżentelmen ładnie prezentuje się w granatowych spodenkach, białej koszulce, czarnej muszce – to bardzo wytworne ubranko na ten niezwykły dzień. 

Jak ubrać dziewczynkę na chrzest?

Dziecko na chrzest powinno być ubrane ładnie i czysto. Dziewczynka może mieć śpioszki oraz kaftanik, ale najładniejsza jest sukienka biała, koronkowa lub bawełniana, może też być wełniana, jeśli uroczystość odbywa się w zimie. Ubranko zdobione bywa symbolem hostii lub jest bez takich symboli. Dziewczynka na główce może mieć czapeczkę lub kapelusik – zgodnie z wizją rodziców. Ubranko dla dziewczynki kupują chrzestni lub rodzice – tradycyjnie matka chrzestna powinna podarować swojej chrześnicy takie ubranko. 

Ubranka dla noworodków

Jeśli chrzczone są bardzo małe dzieci to sprawdzą się ubranka dla noworodków oraz ubranka dla niemowląt. Dobra jakość takich ubrań to rzecz naprawdę godna uwagi, a ładne rzeczy sprawdzą się przez długi czas. Sprawdź tutaj jak prezentują się wszystkie eleganckie ubranka dla dzieci.