Akcesoria

Czego najbardziej potrzebuje młoda, karmiąca matka?

Czas ciąży i porodu dla niejednej przyszłej mamy jest bardzo stresujący. Przed pojawieniem się maluszka koniecznie sprawdź po powinna zawierać wyprawka dla noworodka.

Akcesoria do karmienia i ubranka

Na każdej liście wyprawki dla noworodka koniecznie muszą znaleźć się ubranka dla noworodkówKażdy maluszek powinien być wyposażony w przynajmniej kilka sztuk body dla niemowląt. Niezbędne będą również pajacyki niemowlęce lub śpiochy niemowlęce na nocNocny strój wybierzmy w zależności od pory roku i indywidualnych upodobań naszego malca. Nie które dzieci w swojej wyprawce niemowlęcej wolną mieć bardziej przewiewne ubranka, a innym nie będzie przeszkadzać długi rękaw i zapinanie pod szyję. Zaopatrzmy się też w komplet ubranek na dzień. Musimy kupić kilkanaście sztuk body niemowlęcego oraz kaftaników.  W wyprawce dla dziecka nie może oczywiście zabraknąć butelek i smoczków, dobrze mieć w zanadrzu przynajmniej po dwie sztuki. 

Produkty higieniczne i zdrowy sen

Kompletując wyprawkę niemowlęcą koniecznie musimy zadbać o wygodne łóżeczko oraz materac do łóżeczka, a co za tym idzie pościel niemowlęcą, kołderkę i prześcieradła. Możemy również skusić się na podkład pod prześcieradła oraz kocyki. Będzie to komfortowe dla dziecka oraz ułatwi nam codzienną pracę.

Higiena matki i dziecka

Jeżeli chodzi o akcesoria higieniczne na liście nie może zabraknąćszczoteczki do włosów i grzebyka, wanienki, patyczków higienicznych oraz termometru do mierzenia temperatury ciała oraz wody. Na spacery wybierzmy odpowiedni i wygodny dla nas i dziecka wózek, niezbędny będzie również organizer lub pojemna torba. Jeżeli mamy samochód koniecznie zaopatrzmy się wcześniej w foteli fotelik samochodowy.