Ubranka dla dzieci

Wyprawka dla dziecka – jak zrobić listę potrzebnych ubranek

Pojawienie się dziecka wiąże się z wielką radością. To najważniejsza chwila w życiu rodziców, dlatego należy odpowiednio się na nią przygotować. Maluszek już przed narodzinami musi posiadać odpowiednią garderobę do domu i na spacery. Skompletowanie wyprawki dla dziecka jest dla przyszłych mam ogromną przyjemnością, ale należy pamiętać, że są ubranka dla niemowląt, o których nie można zapomnieć. Warto również powstrzymać się przed zakupywaniem zbyt dużych ilości – dziecko bardzo szybko wyrasta z ubrań.

Podstawowe ubranka dla dzieci

Wskazane jest, by przed wyprawą do sklepu dobrze przemyśleć lub zrobić listę ubranek, które chcemy kupić. Taka lista musi uwzględniać rzeczy o różnym przeznaczeniu. Niezbędne są ubranka do spania czy na spacery. Czego zabraknąć nie może? Śpiochy niemowlęce i body to podstawa. Najlepiej zaopatrzyć się w body z długim i krótkim rękawem, po kilka par. Warto również dokupić kocyk do okrywania maluszka w czasie snu i kilka małych delikatnych prześcieradeł. Dobrze sprawdzają się również pajacyki niemowlęce i młode mamy z reguły zakupują kilka sztuk. Niezbędne będą również spodenki lub pół-śpioszki oraz kilka par bawełnianych skarpetek. Istotną kwestią jest właściwa czapeczka. Musi być wykonana z materiału wysokiej jakości, tak by nie wywoływała podrażnienia skóry lub dyskomfortu dla dziecka. Lepiej też żeby była to wersja bez wiązania.

Jakie ubranka na jesienną pogodę?

Gdy dziecko przychodzi na świat jesienią lub zimą, jego garderoba musi być uzupełniona o cieplejsze ubranka. Należy zakupić sweterki i bluzy, najlepiej zapinane z przodu, co ułatwia ich wkładanie i zdejmowanie. Dobrze również mieć kaftaniki. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są ciepłe dresy, które są dostępne w niezliczonych kolorach i wzorach, więc na pewno każdej mamie uda się dobrać odpowiedni. Na spacery należy kupić ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki. Bardzo popularne są kombinezony, należy jednak pamiętać, by wybrany przez nas model  był wygodny. Niejednokrotnie trzeba ubrać śpiące dziecko, więc ubranko, które nie jest łatwe do włożenia nie jest wskazane. Posiadając takie niezbędne elementy garderoby, można śmiało zabrać niemowlaka na spacer.