Ubranka dla dzieci

Wyprawka dla noworodka – body, śpiochy i wygodny kombinezon

Rodzice, którzy kompletują wyprawkę dla swojego dziecka, powinni zwrócić szczególną uwagę na porę roku, w której niemowlę przyjdzie na świat. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpływa na komfort dziecka. 

Jakie kupić ubranka na ciepłe dni?

Jeśli Twoje dziecko przyjdzie na świat latem, nie będziesz musiał zmagać się z zakładaniem mu kilku warstw ubranek, grubym kombinezonem, puchatym kocem, czy ciepłą czapką. Podczas letnich gorących dni noworodkom wystarczy pieluszka, cienkie pajacyki niemowlęce i coś do przykrycia. Kiedy zrobi się jednak nieco chłodniej – należy pamiętać o nieco cieplejszym sweterku i śpioszkach.

Jak ubrać dzieci jesienią?

Zarówno większe dzieci, jak i niemowlęta potrzebują znacznie więcej ubranek jesienią, niż latem. Dni są chłodniejsze, bardziej deszczowe, a sezon grypowy szaleje. W jesiennej wyprawce dla noworodka należy uwzględnić bardzo wiele ubranek – zarówno na słoneczne, ciepłe dni, jak i na pierwsze chłody oraz przymrozki przed zimą. Idealnie sprawdzą się tutaj polarowe spodenki i bluzy lub body z cienkiej bawełny. Nie powinno się jednak przesadzać z ich ilością w szafie, ponieważ jak wszyscy wiedzą, małe dzieci bardzo szybko rosną.

Body niemowlęce – jaka ilość oraz jakie rozmiary będą potrzebne?

Body niemowlęce, czyli rozpinana w kroku bluzeczka na zatrzaskowe napki. Jest to zdecydowanie najbardziej uniwersalne, ale również praktyczne ubranko dla niemowlaka. Body dzielą się na te na ramiączkach, z krótkim oraz długim rękawkiem. Jakie body będą najlepsze do pierwszej wyprawki? Oczywiście, ich długość i grubość zalezą od pory roku, w której przyjdzie na świat dziecko. Należy pamiętać jednak, że body na ramiączkach oraz z krótkim rękawkiem także przydadzą się zimą oraz jesienią – jako ubranka pod spód, podczas ubierania niemowląt na tzw. cebulkę. Jeśli chodzi o sposób rozpinania, to w pierwszych miesiącach życia, najlepszym wyborem będą body kopertowe, czyli rozpinane po całości. Są one łatwe w rozpinaniu i bardzo wygodne. Do pierwszej wyprawki należy kupić kilka sztuk body w rozmiarze 56, ale także kilka w rozmiarze 62. Standardowa ilość body, jaką zaleca się do kupienia do pierwszej wyprawki to 6-10 sztuk.