Ubranka dla dzieci

Ubranka dla niemowląt – jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Zakup ubranek dla niemowląt może być nie lada wyzwaniem. W asortymencie sklepów stacjonarnych i online  znajduje się wiele estetycznych propozycji, w różnych kolorach i rozmiarach. Dobierając jednak wyprawkę dla dzieci pamiętajmy, że eleganckie ubranka dla chłopców i dziewczynek muszą nie tylko dobrze wyglądać ale być też praktyczne. Jak więc dobrać ubrania dla niemowląt aby dziecko czuło się w nich swobodnie?

Najpotrzebniejsze ubranka dla malucha

Wyprawka dla dzieci i to co się w niej zajdzie w dużej mierze zależeć powinna od pory roku w jakiej urodzi się pociecha. Najważniejsze elementy ubrań które powinny w niej się znaleźć niezależnie od pogody to pajacyki niemowlęce, śpiochy niemowlęce, wygodne i niezastąpione body niemowlęce, a także parę sztuk bluzeczek. Przy ich dobieraniu należy pamiętać, aby wybór uzależnić od wymiarów niemowlęcia. Ubranka zazwyczaj posiadają standardową rozmiarówkę, jednak warto zmierzyć swoje dziecko i porównać wymiary ciuszków, aby na pewno dobrać odpowiedni jego rozmiar.

Jakie kupić ubranka na ciepłe dni?

Do letniej wyprawki dla niemowlęcia nie musimy wkładać takiej ilości rzeczy, jak w przypadku tej na zimniejsze dni. Dodatkowo prostsze staje się również samo ubieranie malucha. Jeśli  więc pociecha przyjdzie na świat w wakacje, należy zakładać mu zbyt dużej warstw ubrań. Podczas upałów noworodkowi wystarczy pieluszka, lekkie ubranko i kocyk do przykrycia. W nieco mniej ciepłe – wystarczy dodatkowo cieplejszy sweterek i letnie śpioszki. 

Jak ubrać dzieci jesienią?

Jakie ubranka na jesienną pogodę będą najlepsze dla nowo narodzonego malucha? Najlepszym sposobem będzie odzianie dziecka w kilka warstw czyli tzw. cebulkę. Dzięki temu w razie potrzeby możemy zdjąć wierzchnią warstwę i dalej cieszyć się spacerem z zadowolonym niemowlakiem. Ważne jest też aby nie przegrzać dziecka, także pamiętajmy, że dziecko, które leży w wózeczku powinno ubrane być tylko w jedną warstwę więcej niż my sami. Najwygodniejsze będą ubranka z polaru, idealnie sprawdzą się pajacyki i kombinezony.