Uncategorized

Zestawy kreatywne z koralikami dla dzieci

Czas, który poświęcimy dziecku już na starcie, zaowocuje podczas nauki w szkole. Jak zatem stymulować rozwój malucha? Można to robić na wiele sposobów, najlepiej poprzez odpowiednio dobrane zabawki dla dzieci. Zestawy z koralikami do nawlekania na sznurek i tworzenia ciekawej biżuterii, to bardzo popularny sposób na kreatywna zabawę. Drobne kształty pomagają doskonalić sprawność manualną i rozwijają twórcze myślenie. Koraliki dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. W kompletach znajdziemy też literki, z których maluch może układać imiona: swoje i najbliższych. Takie zestawy, dostosowane są do możliwości dzieci w różnym wieku, nawet tych najmłodszych.

Koraliki terapeutyczne do nawlekania na sznurek

Małe dziecko uczy się rozpoznawania kształtów i kolorów. Dla najmłodszych najbezpieczniejsze są duże, drewniane korale, które maluch z łatwością utrzyma w dłoni. Pod okiem rodzica, dziecko nawleka pojedyncze kulki na sznurek. Ta zabawa wykorzystywana jest przez terapeutów, np. logopedów. Pomaga w rozpoznawaniu kolorów. Z powodzeniem można wykorzystywać kreatywne zestawy także w domu, do indywidualnej zabawy z dzieckiem. Rodzic prosi, by dziecko nawlekało koraliki w określanych kolorach. Maluch ćwiczy sprawne ręce oraz koncentrację. Dzięki takiej zabawie uczy się cierpliwości, która będzie potrzebna w przedszkolu i szkole. Kolejną zaletą zestawów z koralikami, jest wykonywanie poleceń. Na początkowym etapie rozwoju dzieci nie zawsze wykonują zadania. Do zabawy zachęcają ciekawe zajęcia. Najpierw rodzic pokazuje daną czynność, a po nim powtarza ja dziecko.

Koraliki terapeutyczne

Wykonywanie korali drewnianych pomysłem na rodzinną zabawę

Popularne od lat zabawki dla dzieci pomagają osiągnąć kolejne szczeble rozwoju. Należą do nich zestawy z drewnianymi koralikami. Wybór kompletów jest duży. Mogą to być zarówno kolorowe, drewniane korale o identycznych kształtach, jak i zróżnicowane rozmiary. Korale łączą w sobie zalety zabawek sensorycznych i manualnych. Pomagają kształtować wzrok, rozróżnianie barw i kształtów. Jeśli chodzi o motorykę, czyli sprawność małych rączek, to drugi ważny element zabawy koralikami. Warto wybierać takie zabawki dla dzieci, które angażują całą rodzinę. To doskonały sposób na integrację oraz inspirujące spędzanie wolego czasu.