Ubranka dla dzieci

Wyprawka dla noworodka- jakie ubranka kupić?

Jeżeli wkrótce zostaniesz mamą, to Twoją głowę z pewnością zaprząta teraz wyprawka dla noworodka. Lista rzeczy do kupienia zdaje się nie mieć końca, a Ty czujesz się tym coraz bardziej przytłoczona? W tym wpisie rozwiejemy wątpliwości co do ubranek niemowlęcych, które warto kupić.

Jakie ubranka dla noworodków kupić na początek?

Pierwsze ubranka niemowlęce powinny być przede wszystkim wygodne i łatwe do zakładania. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza klasyczne pajacyki niemowlęce. Dzięki rozpięciu na całej długości ubranka są łatwe do zakładania. Świeżo upieczeni rodzice bardzo je lubią, ponieważ nie trzeba przeciskać główki dziecka przez ubranko.

Wyprawka dla dziecka nie może się także obyć bez body dla niemowląt. Dobrze jest kupić troszkę większy rozmiar, ponieważ luźniejsze ubranko jest łatwiejsze do założenia. Body dla noworodka, czyli dla dziecka w pierwszym miesiącu życia, powinno mieć rozmiar 56 lub 62. Jeżeli chcemy uniknąć kłopotliwego przeciskania główki, idealne będzie body niemowlęce z zapięciem kopertowym.

Komplet ubranek do wyprawki

Kompletna wyprawka niemowlęca powinna zawierać także wygodne ubranko do spania. W tym celu świetnie sprawdzą się śpiochy niemowlęce. Wraz z body będą tworzyć pierwszą dziecięcą piżamkę. 

Na co zwrócić uwagę?

Bez wymienionych ciuszków nie obędzie się żadna porządna wyprawka. Ubranka powinny być wykonane z dobrego jakościowo materiału. Najlepszym wyborem dla niemowląt jest 100-procentowa bawełna lub bambus. Zwłaszcza włókno bambusowe jest bardzo dobrze tolerowane przez niemowlęta. Zwróćmy także uwagę, czy zatrzaski wykonane są z materiału niepowodujacego uczuleń.

Czego unikać?

Podczas kompletowania wyprawki dla dziecka unikajmy ubranek bardzo ozdobnych, z falbankami, z przyszytymi aplikacjami czy z kapturem. Pamiętajmy, że przez pierwsze tygodnie życia dziecko głównie leży, i ubranko musi być dla niego po prostu wygodne.