Ubranka dla dzieci

Ubranka dla niemowląt – jakie wybrać na jesień?

Rodzice często zastanawiają się, jak ubrać dziecko, kiedy zaczyna robić się chłodno. Jesienna pogoda bywa zdradliwa i często się zmienia. Nawet jeśli powietrze jest ciepłe, często pojawiają się chłodne wiatry. Jak ubrać niemowlę, by było mu wystarczająco ciepło i wygodnie?

Ubranka dla niemowląt na jesień

Ubranka dla niemowląt powinny być dopasowane do pogody. Jesienna stylizacja nie musi być bardzo ciepła. Tak naprawdę przegrzanie może być dla dziecka bardziej niebezpieczne niż przechłodzenie. Dlatego lepiej nie przesadzać z ilością sweterków i dodatkowych rajstopek, zwłaszcza że przecież w wózku dziecko i tak raczej będzie okryte kocem.

Najlepszym sposobem na wybranie ubrań jest przyjęcie, że dzieci powinny mieć na sobie jedną warstwę więcej niż dorośli. Jeśli maluch jeździ w wózku, kurtkę z powodzeniem zastąpi kocyk, trzeba tylko uważać na to, czy dziecko jest dostatecznie dobrze okryte.

Jak ubrać dzieci jesienią?

Rodzice niemowląt powinni być przygotowani na wszystko. Dlatego ubranka należy tak zestawiać, by łatwo było je ściągnąć lub dołożyć kolejną warstwę w razie niskiej temperatury. Dlatego niemowlaka powinno się ubierać warstwowo. Dzięki temu łatwiej będzie go rozebrać w nagrzanym pomieszczeniu i maluch nie spoci się w czasie przygotowywania do spacerów. Warto założyć przylegające do ciała body, kaftanik i dodatkowy sweterek. W chłodniejsze jesienne dni lub podczas silnego wiatru warto założyć dziecku pod spodnie getry lub rajstopki. Będą chroniły przed zmarznięciem.

Ubranka dla dzieci

Warto pamiętać także o tym, że ubranka dla dziecka muszą być w we właściwym rozmiarze. Za duże lub za małe mogą nie utrzymać temperatury ciała dziecka. Jakie ubranka na jesienną pogodę? Przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dziecięce śpioszki, kaftaniki i body powinny być na tyle przewiewne, by przepuszczać powietrze i pozwalać skórze oddychać. Sztuczne materiały z reguły blokują odprowadzanie wilgoci, co może sprawić, że maluch po prostu się spoci, a wtedy przebywanie na zewnątrz może okazać się ryzykowne.