Ubranka dla dzieci

Wyprawka dla noworodka

Narodziny dziecka to niezaprzeczalnie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego przyszłego rodzica. Towarzyszy temu wiele różnych emocji, których często nie można ująć słowami. Z tego powodu już przed narodzinami maluszka należy zastanowić się nad zakupami niezbędnych mebelków oraz akcesoriów. Skompletowanie wyprawki niemowlęcej może być nie lada wyzwaniem, dlatego warto się do tego odpowiednio wcześnie przygotować. Dzięki czemu zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, a w dniu przyjścia potomka na świat wszystko będzie gotowe. To pozwoli na skupienie swoich myśli i uwagi na nowo narodzonym dziecku.

Wyprawka dla dziecka – w co warto się zaopatrzyć

Potrzebne mebelki i akcesoria

Kompletując wyprawkę dla noworodka, trzeba dogłębnie zastanowić się nad produktami, które będą niezbędne przy posiadaniu małego dziecka. W pierwszej kolejności warto wyposażyć się w mebelki oraz większe akcesoria i od nich zacząć przygotowania. Z pewnością przyda się komoda i szafa. Doskonale sprawdzą się przy przechowywaniu wszelkich rzeczy maluszka, między innymi pieluszek, akcesoriów higieniczne, a także ubranek, takich jak śpiochy czy body dla noworodka. Nie można również zapomnieć o łóżeczku, w którym dziecko będzie spało. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej potrzebnych rzeczy.  Należy również pamiętać, że kiedy powrót ze szpitala odbywa się samochodem, trzeba zaopatrzyć się w fotelik, dzięki któremu bezpiecznie przetransportujemy niemowlaka do domu. Kolejną rzeczą, o której nie można zapomnieć, jest wózek. Umożliwi on spacery i spędzanie czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu. 

Produkty potrzebne do codziennej pielęgnacji noworodka

Poza mebelkami ważne jest zagwarantowanie niemowlakowi artykułów do pielęgnacji. Jednym z nich będzie wanienka, dzięki czemu będzie można wykąpać noworodka. Jest to kluczowy przedmiot, który ułatwi rodzicom zapewnienie prawidłowej higieny dziecka. Poza tym warto pamiętać o akcesoriach takich jak pampersy, chusteczki nawilżane, oliwka, gruszka do nosa, pieluchy tetrowe, płyny do mycia, gąbka i ręcznik dla dziecka, krem na odparzenia oraz puder.

Ubranka niemowlęce

Kolejnym jednym z najważniejszych elementów wyprawki będzie odzież dla dziecka. Tuż po urodzeniu maluszek będzie owinięty w szpitalne ubranka, natomiast trzeba zapewnić mu własne. Najlepiej sprawdzą się ubranka dla noworodków, które są rozpinane. Będą one komfortowe i ułatwią przebieranie dziecka. Z tego powodu warto kupić pajacyki niemowlęce oraz body dla noworodka. Należy pamiętać, by wyprać nowo zakupione ubranka w proszku dla niemowląt i wybrać materiały, które nie podrażnią skóry maluszka.