Ubranka dla dzieci

Ubieranie dziecka na jesień i zimę. O czym trzeba pamiętać

Młode mamy często zastanawiają się, jak skompletować ubranka dla niemowląt, aby niczego nie zabrakło. Zwłaszcza przy pierwszym dziecku jest to spore wyzwanie, wszystkiego trzeba się nauczyć od podstaw. Najlepiej zapoznać się z informacjami na ten temat i popytać znajomych, które są już mamami. Rady doświadczonych koleżanek są bezcenne. Po takim przygotowaniu można ruszać do sklepu.

Wyprawka dla dzieci

Należy zacząć od tego, że lepiej nie czekać do dziewiątego miesiąca ciąży, gdyż dziecko może nas zaskoczyć i przyjść na świat wcześniej. Wyprawka dla dzieci to oczywiście nie tylko ubranka, ale również niezbędne do pielęgnacji kosmetyki, akcesoria do karmienia, wózek czy fotelik. Prze porodem również one powinny już na malucha czekać. Ale odpowiednie ubrania to podstawa, więc przed wyjściem do sklepu warto zrobić listę, by o niczym nie zapomnieć. Można w zakupowym szale pominąć rzeczy, które są niezbędne, jak na przykład body niemowlęce. Standardowa lista obejmuje ubranka o różnym przeznaczeniu.

Wygodne śpioszki czy kaftanik?

Nie obędzie się oczywiście bez śpioszków, zalecane są przynajmniej trzy pary. Potrzebne będą również kaftaniki z długimi rękawami, pajacyki niemowlęce, koszulki bez rękawów do zakładania pod pajacyki, body w wersji z krótkim i długim rękawem, kilka par skarpetek oraz bawełniane czapeczki bez wiązań, które mogą podrażnić delikatną dziecięcą skórę. To jednak nie wszystko, ponieważ jeśli dziecko przyszło na świat jesienią lub zimą, niezbędne również będą cieplejsze ubrania. Nie może zabraknąć bluz lub ciepłych sweterków. Najlepiej żeby dla wygody i dziecka, i mamy były zapinane z przodu. Należy pamiętać, że ubranka dla niemowląt powinny być wygodne, z tego powodu lepiej nie kupować bluz z kapturem. W przypadku chłodniejszych dni przyda się również gruba czapka, rękawiczki, szalik oraz zimowy kombinezon na spacery.

Wybór ubranek niemowlęcych

Wybierając ubrania dla niemowląt, należy kierować się przede wszystkim jakością, rzeczy muszą być wykonane z materiałów, które nie podrażniają skóry. Dziecko musi czuć się w nich komfortowo. Ważne jest również, aby były wygodne w zakładaniu, co jest istotne nie tylko dla malucha, ale również dla jego mamy. Kierując się tymi podstawowymi zasadami, na pewno każdej przyszłej mamie uda się zgromadzić wszystkie niezbędne rzeczy.