AkcesoriaDla matki

O czym pamiętać organizując pierwsze urodziny dziecka?

Pierwsze urodziny nowego członka rodziny są bardzo ważnym wydarzeniem zwłaszcza dla rodziców dziecka. Nic więc dziwnego w tym, że zależy nam na tym, aby miały wyjątkową oprawę. Przygotowując pierwsze urodziny maleństwa należy zadbać o odpowiedni plan. Dzięki temu przygotowanie niezapomnianego przyjęcia będzie znacznie prostsze.

Gdzie zorganizować urodziny?

Rodzice, którzy zamierzają świętować roczek swojego maleństwa muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie chcą zorganizować przyjęcie. Najważniejsza powinna być dla nas wygoda dziecka. Z tego też względu dobrze byłoby zdecydować się na organizację przyjęcia urodzinowego w domu. Jeśli dziecko się pobrudzi, bez trudu będziemy mogli je przebrać. Z łatwością i w komfortowych warunkach będziemy mogli również przewinąć nasze dziecko. W domu maleństwo będzie się czuło dobrze, więc nie powinno płakać i marudzić podczas przyjęcia. W wynajętym lokalu mogłoby zaś odczuwać niepokój. W domu, malcowi towarzyszyć będą także ulubione zabawki. Zaletą organizacji urodzin w domu jest również to, że nie będziemy musieli ponosić kosztów wynajmowania lokalu. Sami zdecydujemy również jak długo będzie trwało nasze przyjęcie. Jeżeli jednak lista gości, których zamierzamy zaprosić na przyjęcie z okazji pierwszego roczku naszego dziecka jest długa, powinniśmy rozważyć organizację urodzin malca w lokalu. Zobacz co serwować dzieciom na imprezie.

Jaki tort wybrać?

Nieodłączną częścią każdego przyjęcia urodzinowego jest tort. Powinien być odpowiednio ozdobiony, bo dzięki temu pięknie będzie prezentował się na przyjęciu. Tort możemy upiec samodzielnie lub zamówić w ulubionej cukierni. Jeżeli zamierzamy upiec ciasto, musimy jednak mieć na uwadze, że to dość pracochłonne zajęcie. Wierzch tortu można udekorować ozdobami przygotowanymi z masy cukrowej lub marcepanu. Wspaniale byłoby, gdyby ciasto ozdabiały postacie z ulubionych bajek naszego maleństwa. Kolorystyka również powinna być odpowiednia.

Urodziny chłopca, a urodziny dziewczynki

Na urodzinach chłopca warto zaserwować tort utrzymany w niebieskiej kolorystyce, a w przypadku urodzin dziewczynki, wspaniałym pomysłem będzie podanie różowego tortu. Na torcie koniecznie powinna być również świeczka, choć oczywiście roczne maleństwo może mieć jeszcze trudność z jej zdmuchnięciem.