Ubranka dla dzieci

Jak ubrać niemowlę do snu – kilka cennych porad

Ubranka dla niemowlaka do snu to bardzo ważny aspekt, gdyż nowo narodzone dziecko przesypia w ciągu doby kilkanaście godzin. Jakie ubranka dziecięce wybrać do snu dziennego i co założyć maleństwu na noc?

Odpowiednie ubranka dla niemowlaka do snu

Jeśli w pokoju utrzymujemy stałą temperaturę w granicach 23 stopni Celsjusza, optymalnym ubraniem do snu może być pajacyk. Najwygodniejsze modele są z zapięciem na zatrzaski z przodu i na nogawkach. Można założyć maluchowi bawełnianą czapeczkę na głowę i przykryć go cienką kołderką lub polarowym kocykiem, a nawet tetrową pieluszką.

ubranka dla niemowląt

Zarówno w domu, jak i na dworze w trakcie dziennej i nocnej drzemki warto stosować zasadę jednej warstwy więcej w stosunku od ubioru rodzica. Czy dziecku nie jest za gorąco, warto sprawdzić dotykając karku niemowlaka. Jeśli kark malucha jest zimny, oznacza to, że dziecko marznie i należy nałożyć na niego dodatkową warstwę ubioru. W trakcie snu można założyć dziecku bawełniane skarpetki, wielowarstwowy układ może zaburzać pracę stopy, a buciki w tak młodym wieku są zbędne.

Ciepłe ubranka dla dzieci

W miesiącach letnich, zaleca się, by dziecko spało przy lekko otwartym oknie, a w zimie przed snem należy dobrze przewietrzyć pokój malucha. Przy temperaturze 26 stopni Celsjusza dziecko może mieć założone jedynie body. Jeśli temperatura w pomieszczeniu oscyluje pomiędzy 20 – 23 stopni dobrze jest ubrać niemowlaka w śpiochy z długim rękawem lub body z długim rękawem i materiałowe spodnie.

Jakość ubranek dla niemowlaka

Ubranka niemowlęce powinni być uszyte z najwyższej jakości materiałów. Najlepsza jest bawełna, która w naturalny sposób pozwala skórze oddychać. Należy zwracać uwagę na rozmiar dziecięcych ubranek. Zbyt ciasne krępują ruchy dziecka i mogą doprowadzić do potówek, natomiast zbyt luźne fałdują się na plecach, co sprawia, że dziecku jest niewygodnie. Również nie zapominajmy aby ubranka przeznaczone dla dzieci miału ukryte szwy, które mogą podrażniać delikatną skórę bobasa. Ubranka dla dzieci prócz tego, że mają być wygodne w noszeniu, niech będą również modne i eleganckie.