Ubranka dla dzieci

Jak ubrać małe dziecko- o tym musisz wiedzieć

Zastanawiasz się jak ubrać małe dziecko? Nic dziwnego, moda dziecięca jest bardzo wymagająca i różnorodna. Wybór ubranka dla dzieci może zatem stanowić nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że modne ubranka dziecięce nie tylko mają odpowiadać aktualnym trendom, ale muszą być też praktyczne. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając ubranka niemowlęce? Przede wszystkim na odpowiednie rozmiary ubranek dziecięcych, tak, aby nie były za ciasne. Pamiętaj, że zawsze lepiej kupić je o rozmiar większe, gdyż maluszki szybko rosną. Warto też wybierać eleganckie ciuszki niemowlęce, które będzie można założyć maluchowi zarówno w odwiedziny do babci, jak i do lekarza, ale także w domu.

Jak ubrać małe dziecko

Jeśli jesteś rodzicem, ciocią, wujkiem, babcią, dziadkiem i wybierasz się na zakupy, po ubranka dla niemowlaka, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze moda dziecięca jest ważna, ale zawsze kupuj ciuszki z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Dzięki temu maluszek nie będzie sie pocił i odparzał swojej delikatnej skóry. Po drugie ubranka dla dzieci nie mogą być za ciasne. Małe dziecko musi mieć pełną swobodę ruchów, tak aby nie zaszkodziło swoim stawom oraz, aby ubranie nie uciskało i nie uwierało go. Po trzecie połącz eleganckie ciuszki niemowlęce z ich praktycznością. Wybierz więc na przykład śpiochy rozpinane w kroku, które umożliwią szybkie i łatwe przewijanie, czy choćby body na tak zwane zakładki przy dekolcie, ułatwiające ich zdejmowanie i zakładanie. Zamiast spodni i sweterka idealny będzie modny, dresowy, jednoczęściowy pajac, który nie tylko utrzyma ciepło dziecka, ale będzie też się na nim ładnie prezentował.

Rozmiary ubranek dziecięcych- o to jest wyzwanie

Wielu producentów ułatwia swym Klientom zadanie i oprócz rozmiarów, podaje także wiek dziecka, dla którego dane ubranka niemowlęce są przeznaczone. Niestety, nie wszyscy. Dlatego poniżej podajemy europejskie rozmiary i wiek dziecka, w pierwszym roku jego życia:

  • 56-62 centymetry- 0-3 miesiące
  • 62-68cm- 3-6 miesięcy
  • 68-74cm- 6-9 miesięcy
  • 74-80cm- 9-12 miesięcy