Ubranka dla dzieci

Jak skompletować wyprawkę dla noworodka ?

Wyprawka dla noworodka, to temat nad którym prędzej czy później muszą pochylić się wszyscy rodzice oczekujący przyjścia na świat swojej pociechy. Kompletowanie wyprawki niemowlęcej to proces, w którym przyszłe młode mamy zastanawiają się co na pewno powinny mieć, a co będzie im zbędne ? Co przyda się w szpitalu, a co później w domu ? Sprawdźmy co powinno znaleźć się na liście wyprawkowej dla noworodka ?

Wyprawka dla noworodka do szpitala

Każda przyszła mama wybierając dla siebie szpital, w którym pragnie urodzić swoje dziecko powinna zapoznać się z zasadami, jakie panują na oddziale noworodków. Każdy szpital może mieć swoje własne regulacje w tym zakresie –  niektóre szpitale zapewniają dziecku odzież i kosmetyki na czas pobytu w placówce i oczekują tylko ubranka, w którym dziecko będzie wychodziło do domu, w innych trzeba mieć wszystkie rzeczy własne – warto więc zapoznać się z zasadami wcześniej i odpowiednio do nich przystosować.

Wyprawka niemowlęca do domu

Wyjście do domu z maluchem to wielka radość, ale także konieczność zapewnienia maluchowi wszystkich niezbędnych rzeczy, potrzebnych do zaspokojenia jego potrzeb w pierwszych dniach życia. Przyszła mama kompletując wyprawkę dla dziecka powinna zatem uwzględnić na swojej liście takie rzeczy jak:

  • body niemowlęce
  • pajacyki niemowlęce
  • śpiochy niemowlęce
  • akcesoria do karmienia
  • chusteczki nawilżane bądź waciki
  • pieluchy w odpowiednim rozmiarze
  • kosmetyki dla noworodka

Ubranka dla noworodków

Należy pamiętać o tym, że ubranka dla noworodków powinny być z naturalnych materiałów takich jak 100 % bawełna, powinny nie krępować ruchów maleństwa i być dla niego wygodne. Dużym ułatwieniem będzie zakup ubranek z zatrzaskami, które w tych pierwszych dniach znacząco ułatwią ubieranie i rozbieranie maleństwa. Należy także zwrócić uwagę na to, że nieco inaczej będzie wyglądać wyprawka dla noworodka urodzonego zimą, a inaczej urodzonego w pełni lata.

Kompletując wyprawkę dla noworodka warto jednak postawić przede wszystkim na praktyczność i wygodę dziecka oraz naszą, tak by w pierwszych dniach nic nie zakłócało naszego spokoju.