Ubranka dla dzieci

Co trzeba wiedzieć o wyprawce dla dziecka

Przywitanie nowego członka rodziny to ważne wydarzenie pełne wzruszeń i łez radości. Jednak zanim maluszek pojawi się na świecie, wprawiając w zachwyt rodziców, dziadków i wszystkich członków rodziny, należy skompletować dla niego wyprawkę. Takie przygotowania rozpoczęte w odpowiednim momencie, to znaczy nie za późno, stanowią cudowne chwile wypełniające oczekiwanie na ten najważniejszy moment. Jednak zakupy powinny być dobrze przemyślane. Nie wystarczy wejść do sklepu i wybrać to, co się nam najbardziej podoba. Każdy rodzic powinien wiedzieć, jakie ubranka i akcesoria są potrzebne, i w jakiej ilości.

Wyprawka dla dzieci – co należy wiedzieć

Przyszli rodzice powinni stawiać na jakość. Zarówno kosmetyki jak i tekstylia powinny cechować naturalność i bezpieczeństwo użytkowania. Przez specjalistów, ale również doświadczonych rodziców, zalecane są ubranka dla niemowląt wytwarzane z naturalnych materiałów. W procesie ich produkcji nie powinny być stosowane składniki i dodatki sztuczne, które mogą podrażniać dziecięcą skórę lub wywoływać niebezpieczne alergie. Takie wymogi spełnia bawełna organiczna. Warto zawsze dokładnie sprawdzać metki, w razie wątpliwości dopytywać obsługi. Bawełniane ubrania dla niemowląt nie powinny zawierać poliestrowej domieszki, która hamuje przepływ powietrza.

Ile ubranek w wyprawce dzieciecej

Jeśli chodzi o ilości elementów garderoby, to tutaj nie można sobie pozwolić na szaleństwo. Dziecko raz-dwa wyrośnie z ubranek, które dla niego kupiliśmy. Kilka sztuk określonego ubrania powinno wystarczyć. Kompletując wyprawkę, należy kupić śpiochy niemowlęce, które stanowią strój podstawowy dziecka. Podobnie jak body czy pajacyki niemowlęce. Niezbędna jest również czapeczka, kilka z cienkiego bawełnianego materiału i grubsza na chłodniejsze dni. Nie można też zapomnieć o spodenkach i bluzach. Jeśli narodziny dziecka przypadają zimną lub jesienią, należy w zakupach uwzględnić również ubrania cieplejsze, takie jak sweterki czy praktyczny kombinezon na spacery. Przyda się również szalik i rękawiczki. W razie wątpliwości, co kupić i w jakiej ilości, przyszli rodzice zawsze mogą poprosić o radę dziadków lub znajomych, którzy mają dzieci.