Ubranka dla dzieci

Co kupić przed porodem? Najważniejsze elementy wyprawki niemowlęcej

Wyprawka dla noworodka to bardzo istotna rzecz. Warto zabrać się za jej kompletowanie jeszcze przed narodzinami dziecka i nie czekać na ostatnią chwilę. Co ważne, warto też pomyśleć o wyprawce niemowlęcej, którą zabierzemy do szpitala. Taką torbę najlepiej przygotować wcześniej, żeby móc zabrać ją w każdej chwili.

Najważniejsza wyprawka niemowlęca

Co generalnie powinno znaleźć się w wyprawce niemowlęcej? Przede wszystkim ubranka. Lepiej mieć ich dużo, bo raczej nie ominie nas częste zmienianie. Zaopatrz się w ubranka o różnych rozmiarach, bo nigdy nie wiadomo dokładnie, jaki rozmiar będzie nosić dziecko tuż po urodzeniu. Druga kwestia to pieluchy, ich nie może zabraknąć. W tym przypadku również należy pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru. Oprócz tego przygotuj sobie jeszcze przeróżne kocyki, czy bardzo popularne ostatnio otulacze czy rożki.

Wyprawka dla noworodka

Produkty dla dzieci są wykonane z przyjemnego materiału, nie musisz się więc martwić o jego komfort. Priorytetową kwestią jest oczywiście wózek – dla malucha najlepsza jest gondola. Bardzo istotną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, są kosmetyki dla dzieci. Są to delikatne, z reguły neutralne produkty, które obowiązkowo powinny znaleźć się na półce. Pamiętaj też o termometrze do wody – bardzo ważne jest, aby kontrolować temperaturę, w jakiej kąpie się nasze maleństwo.

Elektroniczna niania

Przydatna też będzie elektroniczna niania i monitor oddechu – dzięki nim nie musimy być ciągle przy dziecku, nawet gdy śpi. Mamy nad nim cały czas kontrolę, a możemy robić inne rzeczy. Jeśli chcesz, możesz też przygotować ubranka na chrzciny. Jest mnóstwo sklepów, które oferują właśnie tego typu asortyment.